STEAM klubo tyrinėtojai rugsėjo–spalio mėn. dalyvavo projekte „Užsiaugink drugelį pats“. Projekto tikslas – mokyti vaikus pažinti gamtą, suteikti kuo daugiau žinių apie drugelių gyvenimo ciklą bei ugdyti vaikų atsakomybę globojant gamtą ir ugdant meilę jai.

Rugsėjo 11 d. klasėje apsigyveno dešimt tropinių drugelių vikšrų. Jų sutikimui ruošėmės iš anksto: pasirūpinome vikšrų maistu – kanų lapais. Kasdien stebėdavome, apžiūrėdavome kaip jie elgiasi, kaip maitinasi. Jie šliaužiojo nuo lapo ant lapo ir rijo, rijo, rijo. Nekantraudami laukėme kada jie virs lėliukėmis. Po 4 dienų įvyko virsmas – susiformavo pirmoji drugelio lėliukė. Tai buvo džiaugsmo ir nuostabos!

Dabar laukėme kito stebuklo – drugelio pasirodymo. Ir maždaug po 14 dienų pasirodė pirmasis drugelis. Tai įvyko per antrą pamoką. Netrukus išsirito ir antras, trečias… Buvo daug emocijų, nuostabos ir džiaugsmo. Ketvirtokai savo patirtimi ir išgyvenimais dalijosi su kitų klasių mokiniais.

Vaikai nutarė, kad reikia drugelius pavadinti. Siūlė įvairius vardus. Balsų dauguma juos pavadinome: Greituolis, Pelėdžiukas, Padingtonas, Lilė…

Kas rytą drugeliams pjaustėme citrusinius vaisius. Stebėjome, kaip jie elgiasi, kaip skraido, kaip siurbia vaisių sultis.

Tikimės juos įrėminti ir taip visada juos prisiminti. Trumpas drugelių gyvenimas, bet mes jį pratęsime. Išmokome iš jų sukurti paveikslus. Taip džiaugsimės jais visus metus.

Projektas tikrai buvo naudingas. Mokiniai patobulino pažinimo, kultūrinę, socialinę emocinę kompetencijas. Šiuolaikiškai ugdant vaikus labai svarbu mokyti iš patirties ir asmeninės praktikos, todėl smagu, kad vaikai vis dažniau mokosi ne tik iš vadovėlių, bet patys tyrinėdami ir stebėdami.