Ilgametė ir nuoširdi draugystė sieja Kauno Pilėnų progimnazijos mokinius su rašytoja Vitalija Tarutiene. Mokiniai domisi kūryba, noriai skaito autorės knygas. Džiaugiamės 2c klasės mokytojos Birutės Žatkevičienės asmeninių knygų kolekcija su autorės autografais. Labai džiugu, kad klasėje kaupiama bibliotekėlė, knygelėmis dalinasi mokytoja ir mokiniai. Visi kviečiami aktyviai skaityti, augti kartu. Gegužės 05 d. antraklasiai rinkosi į užklasinio skaitymo pamoką „Augu skaitydamas“, kuri vyko kitoje aplinkoje (205 kab.). Mokiniai skaitė ir nutarė, jog skaitymas skatina mąstymą, mažina stresą, praturtina žodyną, suteikia pasitikėjimo savimi. Įsitikino, jog biblioterapija – gydymas skaitymu ir jo poveikis buvo pastebėtas jau nuo senovės.

2023 m. gegužės 22 d. vyks 1–4 klasių mokinių skaitymo skatinimo pamokos – susitikimai su rašytoja Vitalija Tarutiene. Bus pristatyta nauja knyga „Apie save ir giminę plačią“. Knyga apie meilę ir pagarbą gyvūnams. Mylimos rašytojos laukia visų 1–4 klasių mokiniai ir mokytojos.