Lapkričio 18 dieną 3c klasės mokiniai dalyvavo finansinio raštingumo pamokoje „Mokesčiai mūsų gyvenime“, kurią vedė ir mokiniams apie mokesčių sistemą ir jų reikšmę paaiškino Beno Minkevičiaus mama, VMI darbuotoja Vilma Minkevičienė.
Su vaikais kartu išsiaiškino, kas yra mokesčiai, kaip jie ne tik mokami, bet ir sugrįžta mums, kiekvienam valstybės gyventojui, tarp jų ir mokiniams. Turėjo galimybę sužinoti apie „langų mokestį“ senovėje, „šešėlio mokestį“ Italijoje, „viengungio“, „tapetų“, „barzdos“ mokestį. Kaip surenkami ir mokami mokesčiai trečiokai sužinojo labai lengvai, suprantamai ir linksmai žaisdami „Pagalvių mūšį“. Mokesčių judėjimas – mėtomos ir gaudomos pagalvės. Išdalintas pagalves vaikai mėtė ir gaudė pagal tam tikras taisykles. Pagalvės – tai įsivaizduojami pinigai, kai ją išmetame, tai išleidžiame pinigus, o kai sugauname – ir pinigus gauname.
Ši naudinga, įdomi ir žaisminga pamoka trečiokams padėjo suprasti, kas yra mokesčiai ir kokie jie svarbūs bei reikalingi tiek šalies, tiek ir kiekvieno mūsų gyvenime.